پوشاک دخترانه

راهنمای پوشش کودکان در روزهای سرد زمستان

لباس زمستانه کودکان

در فصل زمستان، کارکرد لباس کودک باید در کنار گرم شدن راحتی نیز داشته باشد. در دوران کودکی فرزندان شما پرتحرک هستند، خصوصا هنگام برف، بازی و فعالیت دارند؛ از این رو نباید به دلیل پوشیدن لباسی نامناسب نتوانند فعالیت خود را انجام دهند. البته در کنار این موارد پوشش کودکان در زمستان باید به راحتی به تن فرزندان برود تا اذیتی برای شما و فرزندتان به همراه نداشته باشد.

پوشش در فصل زمستان اصول خاص خودش را دارد که یکی از مهم‌ ترین آنها باید به ضرورت چند لایه پوشیدن لباس توجه بیشتری بشود. این امر بجای یک لایه لباس ضخیم راحتی بیشتری را برای کودک دارد. این روش برای گرم نگه داشتن کودک بیشتر موثر واقع می شود؛ زیرا حرارت بدن را به خوبی نگه می دارد.

پارچه های مناسب برای لایه های زیرین لباس، پارچه های نخی بهترین هستند. پوست فرزندان بسیار حساس است که این جنس پارچه بهترین مورد برای کاهش حساسیت های پوستی می باشد. برای تنفس بهتر پوست باید از جنس های سبک تر کمک بگیرید. لباس‌های غیرنخی ممکن است باعث بالا رفتن بیش از حد دمای بدن کودک شده و مانع فعالیت و تحرک او در روزهای بازی شود.

لباس‌ هایی که برای روزهای برف استفاده می شوند؛ باید گرمای خوبی داشته باشند و البته در برابر آب و برف مقاومت داشته و داخل آن، آب نفوذ نکند. یک کت زمستانی گرم، از گزینه های بسیار کلیدی برای پوشش کودک در روزهای سرد به حساب می آید. البته پیدا کردن نمونه ای مناسب کاری سخت و مشکل می باشد.

به والدین توصیه می شود که به جای تهیه یک کت ضخیم، بزرگ و اذیت کننده، یک ژاکت نرم و گرم را برای کودک خود کنار بگذارید. اگر کودک شما به گرمای بیشتری نیاز دارد، پوشش او را در لایه ‌­های مختلف لباس به همراه داشته باشید.

راهنمای پوشش کودکان در زمستان

1) دستکش

دستکش کودکانه

در فصل زمستان، به علت سرما و خشکی هوا باید حتما برای کودکان از دستکش کمک بگیرید. شاید پوشاندن دستکش برای کودکان سخت باشد؛ اما استفاده از پارچه های ضخیم تا حد زیادی بدن فرزند شما را از سرما و بیماری دور نگه می دارد.

2) کلاه

یک مثال ساده همیشه در جریان است؛ کودکان از سر سرما می خورند. این یک حقیقت می باشد که فرزندتان گرمای زیادی را از قسمت سر خود از دست می دهند. برای محافظت بیشتر کلاهی تهیه کنید که سر و گوش کودک را به خوبی بپوشاند. کلاه­‌ هایی با لبه محافظ گوش، نیز گزینه عالی برای ارائه حفاظت اضافی فرزندان به شمار می رود.

البته باید کلاه سایز فرزندتان نیز باشد؛ زیرا در صورت بزرگ و یا کوچک بودن کلاه برای فرزند شما احساس ناخوشایندی را به همراه دارد.

3) پوتین

پوتین های کودکانه نیز مانند سایر لباس زمستانی کودک در دو دسته تقسیم بندی می گردد. نوع فانتزی و نوع کاربردی که بسته به نیاز خود باید خریداری کنید. پوتین‌ های فانتزی، تنها زیبایی ظاهری دارند که این امر هم بسیاری از والدین و کودکان میل به خرید اینگونه پوتین‌ها را بیشتر می کند. اما توجه داشته باشید که اینگونه پوتین‌ها هیچگاه جایگزین پوتین‌های کاربردی و مورد نیاز فرزندتان نخواهد شد.

پوتین ‌های فانتزی، گرمای خاصی ندارند، بلکه در مقابل برف و باران نیز مقاومت نشان نمی دهند. اگر برای فرزندتان پوتینی فانتزی را انتخاب کرده اید؛  حتما جورابی ضخیم و مناسب به پای فرزندتان کنید. همچنین برای اطمینان از کیفیت و ضدآب بودن پوتین‌ ها، از فروشنده محصول باید سوال بپرسید.

4) پلیور

پلیور کودکانه

برای روزهای سرد سال کودک نیز به مانند بزرگسالان حداقل به یک ژاکت یا پلیور گرم بر روی بلوز یا تیشرت خود نیاز پیدا می کنند. شاید بهترین گزینه برای شما این باشد که از پلیور­های متعددی برای گذر از فصل زمستان بهره ببرید. البته قبل از پوشاندن آن باید حتما لایه‌­ی دیگری از لباس سر تا پای مخصوص نوزادان و یا یک تیشرت مناسب را به گونه­‌ای در لایه‌­ زیرین به تن فرزندتان کنید. این امر با حفظ گرمای بدن فرزندتان، آزاری نیز برای او به همراه ندارد.

5) پیژامه جوراب ­دار

پوشاندن نوزادان با یک شلواری که جوراب داشته باشد، برای کنترل سرما در روزها و شبهای سرد زمستان بسیار کلیدی است. بنابراین پیژامه یا لباس خواب جوراب ­دار، یک راه فوق العاده برای گرم نگه داشتن پاهای کودک شما در تمام طول شب خواهد بود؛ با اینکار اگر فرزندتان از زیر پتو خارج شود، دیگر سرما آنرا اذیت نخواهد کرد.

6) لباس زمستانی کودک برای روزهای برفی

اگر در محل زندگی شما روزهای برفی زیادی را تجربه می کنید؛ یک گزینه مهم برای پوشش کودکان در زمستان پوششی است که لباسی داشته باشد تا بتواند در برف به شادی بپردازد و البته گرما کافی و قابلیت ضد آب به همراه داشته باشد.

7) کاپشن کلاه ­دار و زیپ ­دار

کاپشن کلاه ­دار و زیپ­دار، قطعه پوششی مناسب بر روی یک لباس سرهمی مخصوص نوزادان یا یک تیشرت آستین بلند، و یا حتی در لایه­‌ زیرین یک ژاکت می باشد که همیشه بر تن کودکان از قدیم دیده اید. این لباس یک راه حل عالی برای گرم ماندن سر و گوش فرزندتان نیز به شمار می رود.

کاپشن کلاه دار کودکانه

8) کاپشن‌ های یک تکه و سراسری

کاپشن ‌های سراسری برای کودکان شیطون و پرجنب و جوش بهترین گزینه به حساب می آیند. اگر فرزندتان ساعات زیادی را در روز به برف بازی می پردازد یک لباس یک تکه که عایق خوبی از آب دارد، برای آن بهترین است. اینگونه کاپشن ‌ها که معمولا داخل آنها از جنس پشم تهیه می گردد؛ برای محافظت از بدن کودک در برابر سرما هم بهترین انتخاب خواهد بود.

این لباس ها عموما ضد آب و مقاومت خوبی نیز دارند؛ تنها مشکل آنها اندازه آن می باشد؛ که با توجه به رشد سریع کودکان، ممکن است فقط بتوان برای یکسال از آنها برای فرزند استفاده کرد.

کلام آخر

زمستان نیز مانند تابستان برای کودکان فصل سختی می باشد؛ زیرا انتخاب پوشش کودکان در زمستان کمی مشکل می گردد. لباس های مناسب زمستان باید از جنس کاملاً گرم، پوشاننده و نرم باشند که راحتی را برای فرزندتان به همراه داشته باشد. البته در کنار این امر باید گرمای مناسبی را نیز داشته باشد.

برای روزهایی که بیرون هستید، برای فرزندتان حتماً از پتوها، کاپشن ها و لباس های نرم کمک بگیرید تا کودک با پوشیدن آن گرما و راحتی داشته باشد. اگر روز بارانی یا برفی مجبور هستید بیرون از خانه باشید؛ تمام تلاش خود را به خرج بدهید تا بدون فشار آوردن به کودک، محافظت داشته باشید. لباس های پشمی بسیار گرم هستند؛ اما ممکن است حساسیت و خارش روی پوست به همراه بیاورند. جایگزین خوب برای آن، استفاده از لباس های حوله ای است.

کودکان بخش زیادی از گرمای بدنشان را از طریق سر از دست خواهند داد. بنابراین برای حفظ دمای بدن، لازم می باشد که کلاه را در روتین پوشش فرزندتان داشته باشید. استفاده از دستکش ها، جوراب ها و به طور کلی لباس های نرم و گرم در فصل زمستان برای محافظت از دست و پای کوچک کودکان ضروری هستند، زیرا این مناطق بیشتر در معرض سرما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.